Bujiteri Mağaza Raf Dekorasyonunda Gerekli Olan 3 Raf Sistemi

Bujiteri mağazaları son dönemde sayısının arttığı, hemen hemen her caddede ve/veya AVM’de karşımıza çıkan mağaza türüdür. Çoğunlukla kadınlara hitap eden ve hedef kitlesinin kadınlar olduğu bujiteri mağazaları özellikle renkli, şık ve modern mağaza dekorasyonu yaptırmaya dikkat etmelidir.

Diğer mağaza dekorasyonlarında olduğu gibi bujiteri mağaza dekorasyonlarında da dikkat edilmesi gereken temel noktalar bulunmaktadır. Öncelikle taban, duvar ve zeminin renk seçimini doğru yapmak gerekmektedir. Sonrasında kullanılan ayna ve diğer aksesuarlar, aydınlatma sistemi, vitrin ve mağaza dış cephe dekorasyonu üzerinde titizlikle çalışılması önemlidir. Ancak en önemli ve üzerinde en fazla durulması gereken nokta kullanılacak bujiteri mağaza raf sistemlerinin seçimidir.

Mağazanın ölçüleri ve kullanım alanı raf sistemlerinin seçiminde etkili olmaktadır. mağaza ziyaretçisinin mağaza içerisinde rahatlıkla sıkışmadan dolaşması mağazada daha uzun kalmasına neden olmakta ve dolaylı olarakta mağazanın satış yapma olasılığını yükseltmektedir. Bu nedenle uygun raf sistemlerinin seçimi önemlidir.

Bujiteri raf sistemlerinde sıklıkla tercih edilen 3 raf sistemi

Delikli duvar raf sistemleri, mağazanın duvarları boyunca konumlandırılabilen ve bujiteri ürünlerinin her birinin teşhir edilmesini kolaylaştıran mağaza raf sistemleridir. Duvar raf sistemlerinin kullanımı aynı zamanda mekan sıkışıklığının yaşanmamasında etkilidir.

Mağaza orta reyonları, mağazanın herhangi bir noktasına konumlandırılabilen orta reyonlar özellikle  indirimli ürünleri çağrıştırdığı için müşteriler tarafından ilgi çekmektedir.

Duvar raf sistemleri, çoğunlukla bujiteri mağaza dekorasyonunda delikli duvar raf sistemleri altında konumlandırılan raf sistemleridir. Böylece tek bir alanda her türlü bujiteri ürünlerinin sergilenmesini sağlamaktadır.

WhatsApp Destek