Market Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Marketler günümüzde tüketicilerin sıklıkla ziyaret edildiği ve geniş ürün yelpazesini bünyelerinde bulunduran mağazalardır. İhtiyaç duyula pek çok ürünü tek bir mağazada bulundurduğu için günümüzde en popüler mağaza çeşidi olduğu söylenilmektedir. Öyle ki hemen hemen her yerde en az bir markete rastlanmaktadır. Bu durum ise market mağazalarında rekabetin artmasına neden olmaktadır.

İnsanlar tarafından tercih edilmek, ürünlerin en iyi şekilde sergilenmesini sağlamak, kolay ulaşılabilir bir konumda olmak gibi pek çok etken market mağazalarındaki rekabeti etkilemektedir. Bu rekabeti etkileyen bir diğer nokta ise market dekorasyonunun nasıl olduğudur.

Markete alışveriş yapmak için ziyaret eden kişilerin kendilerini rahat ve huzurlu hissetmeleri alışverişlerini ve markete tekrar gelmelerini etkileyecektir. İnsanlar genellikle alışveriş yaparken kendilerini huzurlu hissetmek isterler ve kendilerini rahatsız hissettiği anda içinde bulunduğu mekandan uzaklaşmayı tercih ederler. Bu nedenle öncelikle market dekorasyonu planı hazırlanırken market müşterilerinin içerisinde rahat hissedecekleri, kolayca hareket edebilecekleri bir mekan tasarımı yapılması gerekmektedir.

Marketlerde mekan tasarımı nasıl olmalıdır?

Market dekorasyonu konusunda önemli olan bir diğer nokta ise, mağaza raflarının seçimi ve konumlandıılmasıdır. Birbirinden farklı amaçlar için, farklı ebatlarda, farklı renklerde ve farklı malzemelerden üretilmiş raf sistemleri bulunmaktadır. Sözü edilen bu market raf sistemlerinden hangilerinin market dekorasyonunda maksimum ürün stoğu ve teşhir imkanı sağlayacağı göz önünde bulundurularak seçilmesi gerekmektedir. Market dekorasyonunda ürünlerin raf sistemlerine konumlandırılmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Pek çok pazarlama uzmanı mağaza ve market içerinde ürünlerin konumlandırılmasının satışlar üzerinde ne kadar etkili olduğunun bilincindedir.

Mağaza dekorasyonunda renk seçimi, aydınlatma, aksesuarları konumlandırılması ve mekanın kokusuna da dikkat edilmesi son derece önemlidir. Bu dekorasyon işlemini tamamlayıcı unsurlar müşterilerin algılarında önemli bir etkiye sahiptir.
Seçkin Raf Dekorasyon, uzun yılların tecrübesi ile market dekorasyonu konusunda tüm bu noktalara dikkat ederek ve müşteri isteklerini de ön planda tutarak hayalinizdeki markette konuşmanıza yardımcı olmaktadır.

WhatsApp Destek