Popüler Dekoratif Raf Sistemleri Modelleri

Evlerimizde vazgeçilmez eşyalardan biri de her ne kadar ayrı birer eşya gibi göze çarpmayıp evin konstrüksiyonuna ait birer parça gibi düşünülüyor olsalar da, iç kapılar. Değişen moda iç kapı tasarımlarında da karşımıza çok farklı modeller çıkartıyor. Ancak, klasik modeller de her daim büyük ilgi toplamaya devam ediyorlar.

Raf Sistemleri, bir yaşam alanının bölümlere ayrılmasında, gürültü kirliliğinin azaltılmasında, mutfaktan gelen kokuların önlenmesinde, banyodan gelecek rutubet veya kokuların önlenmesinde olduğu gibi, izolasyon amaçlı olarak çok etkililer. Ayrıca, ev içerisinde yatak ya da oturma odalarının da gürültü ve görüntü çıkarmasını önleyerek mahremiyet sağlamak amacı ile de vazgeçilmez birer unsurdur iç kapılar… Unutulmamalıdır ki, iç kapıları olmayan bir ev çok daha farklı bir kültür doğuracak, ya da yaşanmaz bir hal alacaktır.

Doğru iç kapıların seçimi de marketinize oldukça kaliteli bir görünüm kazandırabilir.

Bu yıl beyaz rengin ağırlıklı olduğu sade modeller ön plana çıkıyor. Ayrıca mat mavi gibi değişik canlı renkler de bazı evlerde tercih edilmeye başlandı. Klasik camlı kapılar ise 90’larda çok moda olsalar da günümüzde tamamen ahşaptan olan kapılar neredeyse her evde karşımıza çıkıyorlar.

Alternatif bir kapı fikri olarak, evinizdeki kapıları farklı farklı renklerde kullanmanız, sanıldığının aksine hoş bir hava yaratmaz. Kapı dekorasyonunda amaç daima, kapıyı evin konstrüksiyonunun bir parçası gibi göstermek, onun göz ardı edilebilmesini sağlamaktır. Ayrıca, seçeceğiniz kapı modellerinin uygun kapı kollarını da uzman personele danışarak bambaşka modeller halinde belirleyebilirsiniz.

 

WhatsApp Destek